Ben Rienstra beslist Brabantse burenruzie in voordeel Willem II
Zondag, 15 april 2018 om 14:22

De Brabantse derby tussen NAC Breda en Willem II is zondagmiddag geëndigd in een overwinning voor de bezoekers. Twee doelpunten van Ben Rienstra in de eerste helft waren NAC te machtig. Door de overwinning in Breda heeft Willem II zich vrijwel zeker veilig gespeeld. Voor de ploeg van Stijn Vreven kan het in de slotfase van de competitie nog spannend worden.

NAC en Willem II waren al weken in de ban van de derby. Op de afsluitende training in het Rat Verlegh Stadion waren bijna tweeduizend supporters aanwezig om het team van Vreven op scherp te zetten. Het waren echter de 750 meegereisde supporters uit Tilburg – door NAC getrakteerd op worstenbrood en bier – die als eerste konden juichen. Al na vier minuten spelen was het Ben Rienstra die optimaal profiteerde van een blunder van Nigel Bertrams. De keeper greep volledig mis bij een hoge bal, waarna de Willem II-middenvelder kon scoren.

Meer: Vreven: ‘In de rust heb ik een ijzeren vuilnisbak goed vastgepakt’ | Willem II'er stookt vuurtje op: 'Neem je visvergunning maar mee, zondag'

Ondanks de vroege voorsprong wisten de bezoekers de wedstrijd niet te controleren. Met name Damil Dankerlui had het moeilijk en werd na een half uur spelen gewisseld. De rechtsback had al geel op zak en zat tegen een tweede kaart aan. Tien minuten voor zijn wisselbeurt was NAC op gelijke hoogte gekomen. Na een overtreding van Dankerlui was het Angelino die vanuit de vrije trap de bal voorgaf, waarna Arno Verschueren geheel vrijstaand de 1-1 tegen de touwen kopte. NAC wist de gelijke stand niet mee naar de kleedkamer te nemen, want vijf minuten voor rust was het opnieuw Rienstra die scoorde. Fran Sol legde de bal met het hoofd klaar voor de middenvelder, die van dichtbij Bertrams voor de tweede keer kon passeren.

In de tweede helft moest NAC komen. Willem II liet het initiatief aan de thuisploeg en kwam amper in de problemen. De Bredanaars waren slordig in balbezit en kwamen moeizaam tot kansen. De ploeg van Vreven moesten het hebben van standaardsituaties, maar ook daarin hielden de Tilburgers stand. Met nog twintig minuten op de klok kreeg Verschueren dé kans om NAC langszij te helpen. Umar Sadiq gaf met het hoofd perfect voor, maar de middenvelder kreeg de bal er van dichtbij niet in. Een minuut later was het Sol die de wedstrijd kon beslissen, maar hij schoot over.

De tijd tikte weg in het voordeel van de bezoekers en gezien het spelbeeld was Willem II eerder bij de 1-3 dan NAC bij de 2-2. Met nog tien minuten te gaan speelde Elmo Lieftink NAC bijna in de kaart. Hij ging opzichtig in de fout, maar invaller Mitchell te Vrede wist de fout niet af te straffen. In de slotfase wist NAC geen vuist meer te maken. De Bredase formatie liep achteruit en kon alleen maar tegenhouden. Willem II kwam niet meer in de problemen en is na de zege zo goed als veilig.

Nr.TeamMWGVP
1PSV32263381
2Ajax32234573
3AZ32215668
4Feyenoord32186860
5FC Utrecht321311850
6sc Heerenveen3212101046
7Vitesse321291145
8PEC Zwolle321281244
9ADO Den Haag321271343
10Excelsior321171440
11Heracles Almelo321081438
12FC Groningen327131234
13VVV-Venlo327131234
14Willem II32961733
15NAC Breda32861830
16Roda JC Kerkrade32761927
17Sparta Rotterdam32761927
18FC Twente32581923

 
Meer video's
 
Eredivisie
 
NAC Breda
 
Willem II
 
Nigel Bertrams
 
Stijn Vreven

>
Eredivisie
NAC Breda
1
2
Willem II
Zondag, 15 april 2018 om 12:30
Meer nieuws
   
07:25
07:25
Reiziger geniet: 'Dat zegt veel over hem, we weten dat hij die kwaliteit bezit'
0
   
07:12
07:12
'PSV wacht gevolgen van samenwerking tussen Raiola en Lozano af'
3
   
07:00
07:00
Van der Sar baalt: 'Ontoelaatbaar gedrag van een individu, schande'
0
   
00:11
00:11
De Ligt spreekt zich uit over toekomst: 'Het ligt, denk ik, ook aan Ajax'
7
   
00:00
00:00
WK 2018 Panini verzamelalbum checklist: alle spelers, teams en specials
0
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties