UEFA Nations League: programma, standen en uitslagen
Dinsdag, 20 november 2018 om 22:45

De UEFA Nations League wordt deze week hervat. 55 Europese landen nemen deel aan het toernooi, waarin vier tickets voor het EK van 2020 te verdienen zijn. Voor het Nederlands elftal staan in deze interlandperiode de wedstrijden tegen Frankrijk en Duitsland op het programma. Bekijk hier alle deelnemers, het programma en de uitslagen van alle wedstrijden uit de Nations League.

Divisies en groepen

Divisie A, groep 1: Duitsland, Frankrijk, Nederland
Divisie A, groep 2: België, Zwitserland, IJsland
Divisie A, groep 3: Portugal, Italië, Polen
Divisie A, groep 4: Spanje, Engeland, Kroatië

Divisie B, groep 1: Slowakije, Oekraïne, Tsjechië
Divisie B, groep 2: Rusland, Zweden, Turkije
Divisie B, groep 3: Oostenrijk, Bosnië en Herzegovina, Noord-Ierland
Divisie B, groep 4: Wales, Ierland, Denemarken

Divisie C, groep 1: Schotland, Albanië, Israël
Divisie C, groep 2: Hongarije, Griekenland, Finland, Estland
Divisie C, groep 3: Slovenië, Noorwegen, Bulgarije, Cyprus
Divisie C, groep 4: Roemenië, Servië, Montenegro, Litouwen

Divisie D, groep 1: Georgië, Letland, Kazachstan, Andorra
Divisie D, groep 2: Wit-Rusland, Luxemburg, Moldavië, San Marino
Divisie D, groep 3: Azerbeidzjan, Faröer, Malta, Kosovo
Divisie D, groep 4: Macedonië, Armenië, Liechtenstein, Gibraltar

Divisie A, groep 1

1. Nederland 4-7
2. Frankrijk 4-7
3. Duitsland 4-1**

** Gedegradeerd naar Divisie B

Duitsland - Frankrijk 0-0

Frankrijk - Nederland 2-1
Mbappé, Giroud; Babel

Nederland - Duitsland 3-0
Van Dijk, Depay, Wijnaldum

Frankrijk - Duitsland 2-1
Griezmann (2x); Kroos

Nederland - Frankrijk 2-0
Wijnaldum, Depay

Duitsland - Nederland 2-2
Werner, Sané; Promes, Van Dijk

Divisie A, groep 2

1. Zwitserland 4-9
2. België 4-9
3. IJsland** 4-0

** Gedegradeerd naar Divisie B

Zwitserland - IJsland 6-0
Zuber, Zakaria, Shaqiri, Seferovic, Ajeti, Mehmedi

IJsland - België 0-3
Lukaku (2x), Hazard

België - Zwitserland 2-1
Lukaku (2x); Gavranovic

IJsland - Zwitserland 1-2
Finnbogason; Seferovic, Lang

België - IJsland 2-0
Batshuayi (2x)

Zwitserland - België 5-2
Seferovic (3x), Rodríguez, Elvedi; Thorgan Hazard (2x)

Divisie A, groep 3

1. Portugal 4-8
2. Italië 4-5
3. Polen** 4-2

** gedegradeerd naar Divisie B

Italië - Polen 1-1
Zielinski; Jorginho

Portugal - Italië 1-0
Silva

Polen - Portugal 2-3
Piatek, Blaszczykowski; André Silva, Glik (e.d.), Bernardo Silva

Polen - Italië 0-1
Biraghi

Italië - Portugal 0-0

Portugal - Polen 1-1
André Siva; Milik

Divisie A, groep 4

1. Engeland 4-7
2. Spanje 4-6
3. Kroatië 4-4**

** Gedegradeerd naar Divisie B

Engeland - Spanje 1-2
Rashford; Saúl, Rodrigo

Spanje - Kroatië 6-0
Saúl, Asensio, Rodrigo, Ramos, Isco, Kalinic (e.d.)

Kroatië - Engeland 0-0

Spanje - Engeland 2-3
Sterling (2x), Rashford; Alcácer

Kroatië - Spanje 3-2
Kramaric, Jedvaj (2x); Ceballos, Sergio Ramos

Engeland - Kroatië 2-1
Kramaric; Lingard, Kane

Divisie B, groep 1

1. Oekraïne* 4-9
2. Tsjechië 4-6
3. Slowakije** 4-3

* gepromoveerd naar Divisie A
** gedegradeerd naar Divisie C

Tsjechië - Oekraïne 1-2
Schick; Konoplyanka, Zinchenko

Oekraïne - Slowakije 1-0
Yarmolenko

Slowakije -Tsjechië 1-2
Hamsik; Krmencik, Schick

Oekraïne - Tsjechië 1-0
Malinovskiy

Slowakije - Oekraïne 4-1
Rusnák, Kucka, Zrelak, Mak; Konoplyanka

Tsjechië - Slowakije 1-0
Schick

Divisie B, groep 2

1. Zweden 4-7*
2. Rusland 4-7
3. Turkije 4-3**

* gepromoveerd naar Divisie A
** gedegradeerd naar Divisie C

Turkije - Rusland 1-2
Aziz; Cheryshev, Dzyuba

Zweden - Turkije 2-3
Thelin, Claesson; Akbaba (2x), Calhanoglu

Rusland - Zweden 0-0

Rusland -Turkije 2-0
Neustädter, Cheryshev

Turkije - Zweden 0-1
Granqvist

Zweden - Rusland 2-0
Lindelöf, Berg

Divisie B, groep 3

1. Bosnië & Herzegovina 4-10*
2. Oostenrijk 4-7
3. Noord-Ierland 4-0**

* gepromoveerd naar Divisie A
** gedegradeerd naar Divisie C

Noord-Ierland - Bosnië & Herzegovina 1-2
Grigg; Duljevic, Saric

Bosnië & Herzegovina - Oostenrijk 1-0
Dzeko

Oostenrijk - Noord-Ierland 1-0
Arnautovic

Bosnië & Herzegovina - Noord-Ierland 2-0
Dzeko (2x)

Oostenrijk - Bosnië & Herzegovina 0-0

Noord-Ierland - Oostenrijk 1-2
Evans; Schlager, Lazaro

Divisie B, groep 4

1. Denemarken 4-9*
2. Wales 4-6
3. Ierland 4-2**

* gepromoveerd naar Divisie A
** gedegradeerd naar Divisie C

Wales-Ierland 4-1
Lawrence, Bale, Ramsey, Roberts; Williams

Denemarken-Wales 2-0
Eriksen (2x)

Ierland-Denemarken 0-0

Ierland-Wales 0-1
Wilson

Wales-Denemarken 1-2
Bale; Jörgensen, Braithwaite

Denemarken-Ierland 0-0

Divisie C, groep 1

1. Schotland 4-9*
2. Israël 4-6
3. Albanië 4-3**

* gepromoveerd naar Divisie B
** gedegradeerd naar Divisie D

Albanië-Israël 1-0
Xhaka

Schotland - Albanië 2-0
Naismith, Djimsiti (e.d.)

Israël - Schotland 2-1
Peretz, Tierney (e.d.); Mulgrew

Israël - Albanië 2-0
Hemed, Saba

Albanië-Schotland 0-4
Fraser, Fletcher; Forrest (2x)

Schotland-Israël
Forrest (3x); Kayal, Zahavi

Divisie C, groep 2

1. Finland 6-12*
2. Hongarije 6-10
3. Griekenland 6-9
4. Estland 6-4**

* gepromoveerd naar Divisie B
** gedegradeerd naar Divisie D

Finland - Hongarije 1-0
Pukki

Estland - Griekenland 0-1
Fortounis

Hongarije - Griekenland 2-1
Sallai, Kleinheister; Manolas

Finland - Estland 1-0
Pukki

Griekenland - Hongarije 1-0
Mitroglou

Estland - Finland 0-1
Pukki

Estland - Hongarije 3-3
Luts, Pikk, Anier; Szálai (2x), Nágy

Finland - Griekenland 2-0
Soiri, Kamara

Hongarije - Estland 2-0
Orban, Szalai

Griekenland - Finland 1-0
Granlund (e.d.)

Hongarije - Finland 2-0
Szalai, Nagy

Griekenland - Estland 0-1
Lambropoulos (e.d.)

Stand Divisie C, groep 3

1. Noorwegen* 6-13
2. Bulgarije 6-11
3. Cyprus 6-5
4. Slovenië 6-3

*gepromoveerd naar Divisie B
**gedegradeerd naar Divisie D

Slovenië - Bulgarije 1-2
Kraev (2x); Zajc

Noorwegen - Cyprus 2-0
Johansen (2x)

Bulgarije - Noorwegen 1-0
Vasilev

Cyprus - Slovenië 2-1
Soteriou; Beric, Stojanovic

Noorwegen - Slovenië 1-0
Selnaes

Bulgrije - Cyprus 2-1
Despodov, Nedelev; Kastanos

Noorwegen - Bulgarije 1-0
Elyounoussi

Slovenië - Cyprus 1-1
Skubic; Papoulis

Cyprus - Bulgarije 1-1
Zachariou; Dimitrov

Slovenië - Noorwegen 1-1
Verbic; Johnsen

Bulgarije - Slovenië 1-1
Ivanov; Zajc

Cyprus - Noorwegen 0-2
Kamara (2x)

Stand Divisie C, groep 4

1. Servië 6-14*
2. Roemenië 6-12
3. Montenegro 6-7
4. Litouwen 5-0**

* gepromoveerd naar Divisie B
** gedegradeerd naar Divisie D

Litouwen - Servië 0-1
Tadic

Roemenië - Montenegro 0-0

Servië - Roemenië 2-2
Mitrovic (2x); Stanciu, Tucudean

Montenegro - Litouwen 2-0
Savic, Jankovic

Litouwen - Roemenië 1-2
Zulpa; Chipciu, Maxim

Montenegro - Servië 0-1
Mitrovic (2x)

Roemenië - Servië 0-0

Litouwen - Montenegro 1-4
Baravykas; Mugosa (2x), Kopitovic, Zoric

Servië - Montenegro 2-1
Ljajic, Mitrovic; Mugosa

Roemenië - Litouwen 3-0
Puscas, Keserü, Stanciu

Servië - Litouwen 4-1
Zulpa (e.d.), Mitrovic, Prijovic, Ljajic; Petravicius

Montenegro - Roemenië 0-1
Tucudean

Stand Divisie D, groep 1

1. Georgië 6-16*
2. Kazachstan 6-6
3. Letland 6-4
4. Andorra 6-4

* gepromoveerd naar Divisie C

Kazachstan - Georgië 0-2
Chakvetadze, Malyi (eigen doelpunt)

Letland - Andorra 0-0

Georgië - Letland 1-0
Okriashvili

Andorra - Kazachstan 1-1
Alaez; Logvinenko

Georgië - Andorra 3-0
Vako (2x), Kankava

Letland - Kazachstan 1-1
Karasauskas; Zainutdinov

Kazachstan - Andorra 4-0
Seidakhmet, Turysbek, Gómes (e.d.), Murtazaev

Letland - Georgië 0-3
Kankava, Gvilia, Chakvetadze

Kazachstan - Letland 1-1
Suyumbayev; Rakels

Andorra - Georgië 1-1
Martínez; Chakvetadze

Andorra - Letland 0-0

Georgië - Kazachstan 2-1
Merebashvili, Chakvetadze; Omirtayev

Stand Divisie D, groep 2

1. Wit-Rusland 6-14*
2. Luxemburg 6-10
3. Moldavië 6-9
4. San Marino 6-0

* gepromoveerd naar Divisie C

Wit-Rusland - San Marino 5-0
Dragun (2x), Stasevich, Saroka, Kovalev

Luxemburg - Moldavië 4-0
Malget, Thill, Sinani, Martins

San-Marino - Luxemburg 0-3
Chanot, Joachim, Sinani

Moldavië - Wit-Rusland 0-0

Wit-Rusland - Luxemburg 1-0
Saroka

Moldavië - San Marino 2-0
Ginsari (2x)

Wit-Rusland - Moldavië 0-0

Luxemburg - San Marino 3-0
Turpel, Sinani, Thill

San Marino - Moldavië 0-1
Damascan

Luxemburg - Wit-Rusland 0-2
Dragun (2x)

Moldavië - Luxemburg 1-1
Ginsari; Bensi

San Marino - Wit-Rusland 0-2
Dragun, Saroka

Stand Divisie D, groep 3

1. Kosovo 6-14
2. Azerbeidzjan 6-9
3. Faröer 6-5
4. Malta 6-3

Azerbeidzjan - Kosovo 0-0

Faröer - Malta 3-1
Edmundsson, Joensen, Hansson; Mifsud

Kosovo - Faröer 2-0
Zeneli, Nuhiu

Malta - Azerbeidzjan 1-1
Agius; Khalilzade

Faröer - Azerbeidzjan 0-3
Oliveira (2x), Nazarov

Kosovo - Malta 3-1
Kololli (2x), Muriqi; Agius

Azerbeidzjan - Malta 1-1
Abdullayev; Muscar

Faröer - Kosovo 1-1
Joensen; Rashica

Azerbeidzjan - Faröer 2-0
Nazarov, Medetov

Malta - Kosovo 0-5
Muriqi, Kololli, Avdijaj (2x), Rashica

Kosovo - Azerbeidzjan 4-0
Zeneli (3x); Rrahmani

Malta - Faröer 1-1
Corbalan; Joensen

Stand Divisie D, groep 4

1. Macedonië 6-15*
2. Armenië 6-10
3. Gibraltar 6-6
4. Liechtenstein 6-4

* gepromoveerd naar Divisie C

Armenië - Liechtenstein 2-1
Pizzelli, Barseghyan; Wolfinger

Gibraltar - Macedonië 0-2
Trickovski, Alioski

Macedonië - Armenië 2-0
Alioski, Pandev

Liechtenstein - Gibraltar 2-0
Salanovic, Wieser

Armenië - Gibraltar 0-1
Chipolina

Macedonië - Liechtenstein 4-1
Trajkovski (2x), Pandev, Alioski; Yildiz

Armenië - Macedonië 4-0
Pizzelli, Movsisyan, Ghazaryan, Mkhitaryan

Gibraltar - Liechtenstein 2-1
Cabrera, Chipolina; Salanovic

Gibraltar - Armenië 2-6
Barr, Priestley; Movsisyan (4x), Kartashyan (2x)

Liechtenstein - Macedonië 0-2
Bardhi, Nestorovski

Macedonië - Gibraltar 4-0
Bardhi, Nestorovski (2x), Trajkovski

Liechtenstein - Armenië 2-2
Buchel, Hasler; Adamyan, Karapetian

Prijzengeld

De UEFA stelde in eerste instantie een totaalbedrag van 76,25 miljoen euro beschikbaar aan prijzengeld. In oktober werd het prijzengeld met vijftig procent verhoogd. Vergeleken met de Champions League is dat een schijntje, aangezien in het miljardenbal in totaal 1,95 miljard euro wordt verdeeld. In de Nations League is er in de ene divisie meer te verdienen dan in de andere.

Divisie A
Basisbedrag: 2,25 miljoen euro
Groepswinnaar: 2,25 miljoen euro

Divisie B
Basisbedrag: 1,5 miljoen euro
Groepswinnaar: 1,5 miljoen euro

Divisie C
Basisbedrag: 1,2 miljoen euro
Groepswinnaar: 1,2 miljoen euro

Divisie D
Basisbedrag: 7500.000 euro
Groepswinnaar: 750.000 euro

In juni 2019 worden de finalewedstrijden gespeeld, waaruit uiteindelijk één winnaar komt. De vier groepswinnaars uit Divisie A gaan de strijd met elkaar aan om de titel, waarbij een bonus van 6 miljoen euro te verdienen is. De nummer twee ontvangt 4,5 miljoen euro, voor de nummer drie ligt 3,5 miljoen euro klaar en de nummer vier krijgt 2,5 miljoen euro. De winnaar verdient in totaal 10,5 miljoen euro.

Lees hier hoe de Nations League werkt en hoe landen zich kunnen plaatsen voor het EK.

 
Meer video's
 
UEFA Nations League
 
Nederland
 
Duitsland
 
Italiƫ
 
Spanje

Poll
Ben jij blij met de komst van de UEFA Nations League?
Ja
Nee
Meer nieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties