UEFA Nations League: programma, standen en uitslagen
Woensdag, 17 oktober 2018 om 14:42

De UEFA Nations League wordt deze week hervat. 55 Europese landen nemen deel aan het toernooi, waarin vier tickets voor het EK van 2020 te verdienen zijn. Deze interlandperiode worden de wedstrijden in speelronde drie en vier afgewerkt. Voor het Nederlands elftal staat de thuiswedstrijd tegen Duitsland op het programma. Bekijk hier alle deelnemers, het programma en de uitslagen van alle wedstrijden uit de Nations League.

Speelschema

De eerste twee speelrondes worden afgewerkt in september, waarna de overige groepswedstrijden gespeeld worden in oktober en november. De finales worden gehouden in juni 2019.

Speelronde 3: 11 t/m 13 oktober 2018
Speelronde 4: 14 t/m 16 oktober 2018
Speelronde 5: 15 t/m 17 oktober 2018
Speelronde 6: 15 t/m 17 november 2018

Halve finales: 5 en 6 juni 2019

Play-offs om derde plaats: 9 juni 2019

Finales: 9 juni 2019

Divisies en groepen

Divisie A, groep 1: Duitsland, Frankrijk, Nederland
Divisie A, groep 2: België, Zwitserland, IJsland
Divisie A, groep 3: Portugal, Italië, Polen
Divisie A, groep 4: Spanje, Engeland, Kroatië

Divisie B, groep 1: Slowakije, Oekraïne, Tsjechië
Divisie B, groep 2: Rusland, Zweden, Turkije
Divisie B, groep 3: Oostenrijk, Bosnië en Herzegovina, Noord-Ierland
Divisie B, groep 4: Wales, Ierland, Denemarken

Divisie C, groep 1: Schotland, Albanië, Israël
Divisie C, groep 2: Hongarije, Griekenland, Finland, Estland
Divisie C, groep 3: Slovenië, Noorwegen, Bulgarije, Cyprus
Divisie C, groep 4: Roemenië, Servië, Montenegro, Litouwen

Divisie D, groep 1: Georgië, Letland, Kazachstan, Andorra
Divisie D, groep 2: Wit-Rusland, Luxemburg, Moldavië, San Marino
Divisie D, groep 3: Azerbeidzjan, Faröer, Malta, Kosovo
Divisie D, groep 4: Macedonië, Armenië, Liechtenstein, Gibraltar

Programma

Stand Divisie A, groep 1
1. Frankrijk 3-7
2. Nederland 2-3
3. Duitsland 3-1

6 september, 20.45 uur: Duitsland - Frankrijk 0-0

9 september, 20.45 uur: Frankrijk - Nederland 2-1
Mbappé, Giroud; Babel

13 oktober, 20.45 uur: Nederland - Duitsland 3-0
Van Dijk, Depay, Wijnaldum

16 oktober, 20.45 uur: Frankrijk - Duitsland 2-1
Griezmann (2x); Kroos

16 november, 20.45 uur: Nederland - Frankrijk
19 november, 20.45 uur: Duitsland - Nederland

Stand Divisie A, groep 2
1. Zwitserland 3-6
2. België 2-6
3. IJsland 3-0

8 september, 18.00 uur: Zwitserland - IJsland 6-0
Zuber, Zakaria, Shaqiri, Seferovic, Ajeti, Mehmedi

11 september, 20.45 uur: IJsland - België 0-3
Lukaku (2x), Hazard

12 oktober, 20.45 uur: België - Zwitserland 2-1
Lukaku (2x); Gavranovic

15 oktober, 20.45 uur: IJsland - Zwitserland 1-2
Finnbogason; Seferovic, Lang

15 november, 24.45 uur: België - IJsland
18 november, 20.45 uur: Zwitserland - België

Stand Divisie A, groep 3
1. Portugal 2-6
2. Italië 3-4
3. Polen** 3-1

** gedegradeerd naar Divisie B

7 september, 20.45 uur: Italië - Polen 1-1
Zielinski; Jorginho

10 september, 20.45 uur: Portugal - Italië 1-0
Silva

11 oktober, 20.45 uur: Polen - Portugal 2-3
Piatek, Blaszczykowski; André Silva, Glik (e.d.), Bernardo Silva

14 oktober, 20.45 uur: Polen - Italië 0-1
Biraghi

17 november, 20.45 uur: Italië - Portugal
20 november, 20.45 uur: Portugal - Polen

Stand Divisie A, groep 4
1. Spanje 3-6
2. Engeland 3-4
3. Kroatië 2-1

8 september, 20.45 uur: Engeland - Spanje 1-2
Rashford; Saúl, Rodrigo

11 september, 20.45 uur: Spanje - Kroatië 6-0
Saúl, Asensio, Rodrigo, Ramos, Isco, Kalinic (e.d.)

12 oktober, 20.45 uur: Kroatië - Engeland 0-0

15 oktober, 20.45 uur: Spanje - Engeland 2-3
Sterling (2x), Rashford; Alcácer

15 november, 20.45 uur: Kroatië - Spanje
18 november, 20.45 uur: Engeland - Kroatië

Stand Divisie B, groep 1
1. Oekraïne 3-9
2. Tsjechië 3-3
3. Slowakije 2-0

6 september, 20.45 uur: Tsjechië - Oekraïne 1-2
Schick; Konoplyanka, Zinchenko

9 september, 15.00 uur: Oekraïne - Slowakije 1-0
Yarmolenko

13 oktober, 15.00 uur: Slowakije -Tsjechië 1-2
Hamsik; Krmencik, Schick

16 oktober, 20.45 uur: Oekraïne - Tsjechië 1-0
Malinovskiy

16 november, 20.45 uur: Slowakije - Oekraïne
19 november, 20.45 uur: Tsjechië - Slowakije

Stand Divisie B, groep 2
1. Rusland 3-7
2. Turkije 3-3
3. Zweden 2-1

7 september, 20.45 uur: Turkije - Rusland 1-2
Aziz; Cheryshev, Dzyuba

10 september, 20.45 uur: Zweden - Turkije 2-3
Thelin, Claesson; Akbaba (2x), Calhanoglu

11 oktober, 20.45 uur: Rusland - Zweden 0-0

14 oktober, 18.00 uur: Rusland -Turkije 2-0
Neustädter, Cheryshev

17 november, 18.00 uur: Turkije - Zweden
20 november, 20.45 uur: Zweden - Rusland

Stand Divisie B, groep 3
1. Bosnië & Herzegovina 3-9
3. Oostenrijk 2-3
2. Noord-Ierland 3-0

8 september, 15.00 uur: Noord-Ierland - Bosnië & Herzegovina 1-2
Grigg; Duljevic, Saric

11 september, 20.45 uur: Bosnië & Herzegovina - Oostenrijk 1-0
Dzeko

12 oktober, 20.45 uur: Oostenrijk - Noord-Ierland 1-0
Arnautovic

15 oktober, 20.45 uur: Bosnië & Herzegovina - Noord-Ierland 2-0
Dzeko (2x)

15 november, 20.45 uur: Oostenrijk - Bosnië & Herzegovina
18 november, 18.00 uur: Noord-Ierland - Oostenrijk

Stand Divisie B, groep 4
1. Wales 3-6
2. Denemarken 2-4
3. Ierland 3-1

6 september, 20.45 uur: Wales-Ierland 4-1
Lawrence, Bale, Ramsey, Roberts; Williams

9 september, 18.00 uur: Denemarken-Wales 2-0
Eriksen (2x)

13 oktober, 20.45 uur: Ierland-Denemarken 0-0

16 oktober, 20.45 uur: Ierland-Wales 0-1
Wilson

16 november, 20.45 uur: Wales-Denemarken

19 november, 20.45 uur: Denemarken-Ierland

Donderdag gaat de Nations League van start. 55 landen strijden om 4 tickets voor het EK. De uiteindelijke winnaar gaat er met deze trofee vandoor! #nationsleague #uefa #franed #ek2020 #euro2020

A post shared by Voetbalzone.nl (@instavoetbalzone) on

Stand Divisie C, groep 1
1. Israël 3-6
2. Schotland 2-3
3. Albanië 3-3

7 september, 20.45 uur: Albanië-Israël 1-0
Xhaka

10 september, 20.45 uur: Schotland - Albanië 2-0
Naismith, Djimsiti (e.d.)

11 oktober, 20.45 uur: Israël - Schotland 2-1
Peretz, Tierney (e.d.); Mulgrew

14 oktober, 20.45 uur: Israël - Albanië 2-0
Hemed, Saba

17 november, 20.45 uur: Albanië-Schotland
20 november, 20.45 uur: Schotland-Israël

Stand Divisie C, groep 2
1. Finland 4-12
2. Griekenland 4-6
3. Hongarije 4-4
4. Estland 4-1

8 september, 18.00 uur: Finland - Hongarije 1-0
Pukki

8 september, 20.45 uur: Estland - Griekenland 0-1
Fortounis

11 september, 20.45 uur: Hongarije-Griekenland 2-1
Sallai, Kleinheister; Manolas

11 september, 20.45 uur: Finland-Estland 1-0
Pukki

12 oktober, 20.45 uur: Griekenland-Hongarije 1-0
Mitroglou

12 oktober, 20.45 uur: Estland-Finland 0-1
Pukki

15 oktober, 20.45 uur: Estland-Hongarije 3-3
Luts, Pikk, Anier; Szálai (2x), Nágy

15 oktober, 20.45 uur: Finland-Griekenland 2-0
Soiri, Kamara

15 november, 20.45 uur: Hongarije-Estland
15 november, 20.45 uur: Griekenland-Finland
18 november, 20.45 uur: Hongarije-Finland
18 november, 20.45 uur: Griekenland-Estland

Stand Divisie C, groep 3
1. Noorwegen 4-9
2. Bulgarije 4-9
3. Cyprus 4-4
4. Slovenië 4-1

6 september, 20.45 uur: Slovenië - Bulgarije 1-2
Kraev (2x); Zajc

6 september, 20.45 uur: Noorwegen - Cyprus 2-0
Johansen (2x)

9 september, 18.00 uur: Bulgarije - Noorwegen 1-0
Vasilev

9 september, 20.45 uur: Cyprus - Slovenië 2-1
Soteriou; Beric, Stojanovic

13 oktober, 18.00 uur: Noorwegen - Slovenië 1-0
Selnaes

13 oktober, 20.45 uur: Bulgrije - Cyprus 2-1
Despodov, Nedelev; Kastanos

16 oktober, 20.45 uur: Noorwegen - Bulgarije 1-0
Elyounoussi

16 oktober, 20.45 uur: Slovenië - Cyprus 1-1
Skubic; Papoulis

16 november, 20.45 uur: Cyprus - Bulgarije
16 november, 20.45 uur: Slovenië - Noorwegen
19 november, 20.45 uur: Bulgarije - Slovenië
19 november, 20.45 uur: Cyprus - Noorwegen

Stand Divisie C, groep 4
1. Servië 4-8
2. Montenegro 4-7
3. Roemenië 4-6
4. Litouwen 4-0

7 september, 20.45 uur: Litouwen - Servië 0-1
Tadic

7 september, 20.45 uur: Roemenië - Montenegro 0-0

10 september, 20.45 uur: Servië - Roemenië 2-2
Mitrovic (2x); Stanciu, Tucudean

10 september, 20.45 uur: Montenegro - Litouwen 2-0
Savic, Jankovic

11 oktober, 20.45 uur: Litouwen - Roemenië 1-2
Zulpa; Chipciu, Maxim

11 oktober, 20.45 uur: Montenegro - Servië 0-1
Mitrovic (2x)

14 oktober, 15.00 uur: Roemenië - Servië 0-0

14 oktober, 20.45 uur: Litouwen - Montenegro 1-4
Baravykas; Mugosa (2x), Kopitovic, Zoric

17 november, 15.00 uur: Servië - Montenegro
17 november, 20.45 uur: Roemenië - Litouwen
20 november, 20.45 uur: Servië - Litouwen
20 november, 20.45 uur: Montenegro - Roemenië

Stand Divisie D, groep 1
1. Georgië 4-12
2. Kazachstan 4-5
3. Letland 3-2
4. Andorra 3-2

6 september, 16.00 uur: Kazachstan - Georgië 0-2
Chakvetadze, Malyi (eigen doelpunt)

6 september, 20.45 uur: Letland - Andorra 0-0

9 september, 18.00 uur: Georgië - Letland 1-0
Okriashvili

10 september, 20.45 uur: Andorra - Kazachstan 1-1
Alaez; Logvinenko

13 oktober, 18.00 uur: Georgië - Andorra 3-0
Vako (2x), Kankava

13 oktober, 18.00 uur: Letland - Kazachstan 1-1
Karasauskas; Zainutdinov

16 oktober, 16.00 uur: Kazachstan - Andorra 4-0
Seidakhmet, Turysbek, Gómes (e.d.), Murtazaev

16 oktober, 20.45 uur: Letland - Georgië 0-3
Kankava, Gvilia, Chakvetadze

16 november, 16.00 uur: Kazachstan - Letland
16 november, 20.45 uur: Andorra - Georgië
19 november, 18.00 uur: Andorra - Letland
19 november, 18.00 uur: Georgië - Kazachstan

Stand Divisie D, groep 2
1. Luxemburg 4-9
2. Wit-Rusland 4-8
3. Moldavië 4-5
4. San Marino 4-0

8 september, 18.00 uur: Wit-Rusland - San Marino 5-0
Dragun (2x), Stasevich, Saroka, Kovalev

8 september, 20.45 uur: Luxemburg - Moldavië 4-0
Malget, Thill, Sinani, Martins

11 september, 20.45 uur: San-Marino - Luxemburg 0-3
Chanot, Joachim, Sinani

11 september, 20.45 uur: Moldavië - Wit-Rusland 0-0

12 oktober, 20.45 uur: Wit-Rusland - Luxemburg 1-0
Saroka

12 oktober, 20.45 uur: Moldavië - San Marino 2-0
Ginsari (2x)

15 oktober, 20.45 uur: Wit-Rusland - Moldavië 0-0

15 oktober, 20.45 uur: Luxemburg - San Marino 3-0
Turpel, Sinani, Thill

15 november, 20.45 uur: San Marino - Moldavië
15 november, 20.45 uur: Luxemburg - Wit-Rusland
18 november, 18.00 uur: Moldavië - Luxemburg
18 november, 18.00 uur: San Marino - Wit-Rusland

Stand Divisie D, groep 3
1. Kosovo 4-8
2. Azerbeidzjan 4-6
3. Faröer 4-3
4. Malta 4-2

7 september, 18.00 uur: Azerbeidzjan - Kosovo 0-0

7 september, 20.45 uur: Faröer - Malta 3-1
Edmundsson, Joensen, Hansson; Mifsud

10 september, 20.45 uur: Kosovo - Faröer 2-0
Zeneli, Nuhiu

10 september, 20.45 uur: Malta - Azerbeidzjan 1-1
Agius; Khalilzade

11 oktober, 20.45 uur: Faröer - Azerbeidzjan 0-3
Oliveira (2x), Nazarov

11 oktober, 20.45 uur: Kosovo - Malta 3-1
Kololli (2x), Muriqi; Agius

14 oktober, 18.00 uur: Azerbeidzjan - Malta 1-1
Abdullayev; Muscar

14 oktober, 18.00 uur: Faröer - Kosovo 1-1
Joensen; Rashica

17 november, 18.00 uur: Azerbeidzjan - Faröer
17 november, 18.00 uur: Malta - Kosovo
20 november, 20.45 uur: Kosovo - Azerbeidzjan
20 november, 20.45 uur: Malta - Faröer

Stand Divisie D, groep 4
1. Macedonië 4-9
2. Gibraltar 4-6
3. Armenië 4-6
4. Liechtenstein 4-3

6 september, 20.45 uur: Armenië - Liechtenstein 2-1
Pizzelli, Barseghyan; Wolfinger

6 september, 20.45 uur: Gibraltar - Macedonië 0-2
Trickovski, Alioski

9 september, 18.00 uur: Macedonië - Armenië 2-0
Alioski, Pandev

9 september, 20.45 uur: Liechtenstein - Gibraltar 2-0
Salanovic, Wieser

13 oktober, 18.00 uur: Armenië - Gibraltar 0-1
Chipolina

13 oktober, 20.45 uur: Macedonië - Liechtenstein 4-1
Trajkovski (2x), Pandev, Alioski; Yildiz

16 oktober, 18.00 uur: Armenië - Macedonië 4-0
Pizzelli, Movsisyan, Ghazaryan, Mkhitaryan

16 oktober, 20.45 uur: Gibraltar - Liechtenstein 2-1
Cabrera, Chipolina; Salanovic

16 november, 20.45 uur: Gibraltar - Armenië
16 november, 20.45 uur: Liechtenstein - Macedonië
19 november, 20.45 uur: Macedonië - Gibraltar
19 november, 20.45 uur: Liechtenstein - Armenië

Prijzengeld

De UEFA stelt een totaalbedrag van 76,25 miljoen euro beschikbaar aan prijzengeld. Vergeleken met de Champions League is dat een schijntje, aangezien in het miljardenbal in totaal 1,95 miljard euro wordt verdeeld. In de Nations League is er in de ene divisie meer te verdienen dan in de andere.

Divisie A
Basisbedrag: 1,5 miljoen euro
Groepswinnaar: 1,5 miljoen euro

Divisie B
Basisbedrag: 1 miljoen euro
Groepswinnaar: 1 miljoen euro

Divisie C
Basisbedrag: 750.000 euro
Groepswinnaar: 750.000 euro

Divisie D
Basisbedrag: 500.000 euro
Groepswinnaar: 500.000 euro

In juni 2019 worden de finalewedstrijden gespeeld, waaruit uiteindelijk één winnaar komt. De vier groepswinnaars uit Divisie A gaan de strijd met elkaar aan om de titel, waarbij een bonus van 4,5 miljoen euro te verdienen is. De nummer twee ontvangt 3,5 miljoen euro, voor de nummer drie ligt 2,5 miljoen euro klaar en de nummer vier krijgt 1,5 miljoen euro. Het maximale prijzengeld voor de eindwinnaar bedraagt zodoende 7,5 miljoen euro.

Lees hier hoe de Nations League werkt en hoe landen zich kunnen plaatsen voor het EK.

 
UEFA Nations League
 
Nederland
 
Duitsland
 
Italiƫ
 
Spanje

Poll
Ben jij blij met de komst van de UEFA Nations League?
Ja
Nee
Meer nieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties