Winterstop 2018/19: tot wanneer liggen welke competities stil?
Zaterdag, 12 januari 2019 om 08:08

De winterstop is bezig. Op de meeste Europese velden worden begin januari namelijk geen wedstrijden gespeeld. Behalve in de Premier League wordt er in alle andere grote competities een wekenlange pauze ingelast. In de Eredivisie wordt bijvoorbeeld bijna vier weken niet gespeeld, terwijl de winterstop in de Keuken Kampioen Divisie een week eerder al is afgelopen. We lopen de grootste voetballanden door.

De Engelse competitie is de enige grote liga in Europa die geen winterstop kent. Integendeel, het programma in december en januari is overvol. Clubs moeten soms zelfs drie keer aan de bak in een periode van zeven dagen. Eind december en begin januari worden vier complete speelronden in een tijdsbestek van dertien dagen (!) afgewerkt. Engelse clubs zijn het drukke programma al jarenlang gewend, maar de afgelopen jaren is de kritiek op het overvolle programma toegenomen.

De belasting in de competitie zou de groot zijn, wat ten koste zou gaan van prestaties in Europa en bij de nationale ploeg. De Engelse bond heeft eerder dit kalenderjaar besloten om vanaf het seizoen 2019/20 voor het eerst een winterstop in te voeren. Deze zal niet rond de feestdagen plaatsvinden, maar in februari. Alle clubs hoeven dan twee weken lang geen competitiewedstrijd te spelen.

Helemaal uniek is de Premier League in Europa niet. Want ook in Portugal wordt op het hoogste niveau geen winterstop ingelast. In de Primeira Liga vindt op 22 en 23 december speelronde 14 plaats. Met de feestdagen hoeven de Portugese clubs niet in actie te komen, maar negen dagen later staat op 2 januari speelronde 15 voor de deur. De winterstop in de Spaanse competitie is met tien dagen ook niet lang.


Overzicht winterstop Europa





COMPETITIE LAATSTE SPEELRONDE HERVATTING COMPETITIE DUUR
Eredivisie 21 - 23 december 18 januari 25 dagen
Keuken Kampioen Divisie 21 - 23 december 13 januari 20 dagen
Bundesliga 21 - 23 december 18 januari 25 dagen
LaLiga 21 - 23 december 3 januari 10 dagen
Serie A 29 december 20 januari 21 dagen
Ligue 1 22 - 23 december 12 januari 19 dagen
Jupiler Pro League 26 - 27 december 18 januari 21 dagen
Turkse Süper Lig 22 - 24 december 20 januari 26 dagen
Primeira Liga 22 - 23 december 2 januari 9 dagen

De Eredivisie kent met 25 dagen een lange winterstop. Alleen in Turkije (26 dagen) ligt de competitie in de winterstop stil. Direct na de winterstop kunnen de Nederlandse clubs aan de bak, want behalve in speelronde 18 staan ook direct de kwartfinales van de KNVB Beker voor de deur (22 - 24 januari).

Programma Eredivisie na winterstop



DATUM AANVANG THUIS UIT
18 januari 20.00 uur Vitesse Excelsior
19 januari 18.30 uur AZ FC Utrecht
19 januari 19.45 uur ADO Den Haag VVV-Venlo
19 januari 19.45 uur PEC Zwolle Feyenoord
19 januari 20.45 uur FC Groningen Heracles Almelo
20 januari 12.15 uur Willem II NAC Breda
20 januari 14.30 uur FC Emmen PSV
20 januari 14.30 uur De Graafschap Fortuna Sittard
20 januari 16.45 uur Ajax sc Heerenveen

Stand Eredivisie

Nr.TeamMWGVP
1PSV26214167
2Ajax26202462
3Feyenoord26145747
4AZ26145747
5Vitesse26117840
6FC Utrecht26117840
7Heracles Almelo261231139
8FC Groningen261051135
9Willem II261041234
10sc Heerenveen2689933
11VVV-Venlo26951232
12PEC Zwolle26851329
13Fortuna Sittard26851329
14ADO Den Haag26771228
15Excelsior26751426
16De Graafschap26741525
17FC Emmen26671325
18NAC Breda26451717

 
Meer video's

Meer nieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties