Schrijf een reactie...
Dit is het resterende programma van titelkandidaten Ajax en PSV
Zaterdag, 20 april 2019 om 14:00

Ajax en PSV gaan ook na de dertigste speeldag van de Eredivisie samen aan kop. De ploeg van trainer Erik ten Hag deed vorige week zaterdag goede zaken door in eigen huis tegen Excelsior aan het doelsaldo te werken: 6-2. PSV had afgelopen zondag beduidend meer moeite met De Graafschap en forceerde met hangen en wurgen een 2-1 overwinning in het eigen Philips Stadion. De eerste plek blijft zodoende op basis van doelsaldo voor Ajax. Er zijn nog vier speelrondes te gaan in de Eredivisie en de spanning is om te snijden. In dit artikel kijken we naar het resterende programma van PSV en Ajax in de laatste weken van de competitie, dat enigszins is veranderd nadat het speelschema op de schop is gegaan.

In tegenstelling tot Ajax kan PSV zich na de winterstop volledig op de competitie richten. De ploeg van Van Bommel speelt geen Europees voetbal meer en ook in de TOTO KNVB Beker is de regerend landskampioen uitgeschakeld. Ajax is daarentegen nog actief in de Champions League na de stunt tegen Juventus, waardoor de Amsterdammers het in de halve finale van het miljardenbal opnemen tegen Tottenham Hotspur.

Meer: Van Bommel erkent ‘niet ideale’ situatie: ‘Maar ik ben het er mee eens’ | Daley Blind: ‘Dan moet hij er nog iets meer maken dan die elf tegen San Marino’

Een van de twee ploegen blijft op 15 mei met lege handen achter. "Daar moeten wij niet aan denken, maar voor één van de twee clubs gaat het wel gebeuren. Eén van de twee wordt geen kampioen", aldus Van Bommel eerder dit seizoen. "Of het seizoen mislukt is als wij het niet worden? Het is maar net hoe je er naar kijkt. Winnen staat op één, of we nu goed of slecht spelen. Maar verder willen we ook op een bepaalde manier voetballen en spelers ontwikkelen. Toch gaat het uiteindelijk wel om prijzen winnen."


Programma PSV




COMPETITIE DATUM AANVANG THUIS UIT
Eredivisie zondag 21 april 16.45 uur PSV ADO Den Haag
Eredivisie donderdag 25 april 20.45 uur Willem II PSV
Eredivisie zondag 12 mei 14.30 uur AZ PSV
Eredivisie woensdag 15 mei 19.30 uur PSV Heracles Almelo


Programma Ajax




COMPETITIE DATUM AANVANG THUIS UIT
Eredivisie zondag 21 april 14.30 uur FC Groningen Ajax
Eredivisie woensdag 24 april 20.45 uur Ajax Vitesse
Champions League dinsdag 30 april 21.00 uur Tottenham Hotspur Ajax
Finale TOTO KNVB Beker zondag 5 mei 18.00 uur Willem II Ajax
Champions League woensdag 8 mei 21.00 uur Ajax Tottenham Hotspur
Eredivisie zondag 12 mei 14.30 uur Ajax FC Utrecht
Eredivisie woensdag 15 mei 19.30 uur De Graafschap Ajax

Programma KNVB Beker

Finale: zondag 5 mei

Programma Champions League

Halve finale heenwedstrijd: 30 april/1 mei
Halve finale return: 7/8 mei

Finale: zaterdag 1 juni (Estadio Metropolitano, Madrid)

Stand Eredivisie

Nr.TeamMWGVP
1Ajax31252477
2PSV30235274
3Feyenoord31185859
4AZ31157952
5Heracles Almelo311531348
6Vitesse311211847
7FC Utrecht311381047
8Willem II301341343
9FC Groningen311261342
10sc Heerenveen319101237
11VVV-Venlo311071437
12ADO Den Haag30991236
13PEC Zwolle311051635
14FC Emmen31881532
15Fortuna Sittard30871531
16Excelsior30751826
17De Graafschap31751926
18NAC Breda30571822

Van Bommel na verlies tegen Ajax: 'Niet in zak en as'
 
Meer video's
 
Eredivisie
 
Champions League
 
KNVB Beker
 
Ajax
 
PSV

Poll
Wie heeft het meest gunstige programma na de winterstop?
PSV
Ajax
Meer nieuws
Reacties