Championship play-offs 2019: deelnemers aan nacompetitie zijn bekend
Dinsdag, 7 mei 2019 om 11:35

Promotie naar de Premier League is waar veel clubs in de Championship van dromen. Deelname aan de hoogste Engelse competitie levert gigantische bedragen aan inkomsten op en voor in totaal drie clubs staat de champagne koud. Norwich City en Sheffield United hebben als nummer één en twee van de competitie directe promotie naar het hoogste niveau afgedwongen. Daarnaast zijn de vier deelnemers aan de play-offs om het laatste Premier League-ticket inmiddels bekend.


Welke teams hebben zich geplaatst?



Norwich City kroonde zich tot kampioen en verzekerde zich vorige week al van een promotieplaats in de Championship. Een dag later greep ook Sheffield United een Premier League-ticket, doordat Leeds United en Aston Villa met 1-1 gelijkspeelden. Deze twee ploegen waren op de laatste speeldag al zeker van een plek in de play-offs, evenals West Bromwich Albion. Derby County en Middlesbrough streden om de laatste plaats in de nacompetitie. De formatie van manager Frank Lampard won met 3-1 van West Bromwich Albion en is zodoende de vierde deelnemer aan de play-offs.


Hoe werken de Championship play-offs?


De kampioen en nummer twee van de Championship promoveren direct naar de Premier League. De derde en laatste plaats wordt vergeven via de play-offs. De teams die in de reguliere competitie als derde, vierde, vijfde en zesde eindigen maken kans op promotie. De nummer drie speelt in de halve finale tegen de nummer zes en de nummer vier neemt het in de andere halve finale op tegen de nummer vijf. De halve finales worden over twee duels afgewerkt. De uitdoelpuntenregel, zoals we die kennen in de knock-outfase van de Champions League, wordt niet gehanteerd. De finale wordt over één duel gespeeld en de winnaar promoveert naar de Premier League.


Wanneer zijn de play-offs?


De data voor de halve finales van de play-offs zijn nog niet bekend, maar zullen na 5 mei gespeeld worden, wanneer de competitie ten einde is. Vorig seizoen volgden de halve finales van de play-offs nog geen week na de laatste competitiewedstrijd en de verwachting is dat het dit seizoen niet anders zal zijn.


Stand Championship



Nr.TeamMWGVP
1Norwich City462713694
2Sheffield United462611989
3Leeds United462581383
4West Bromwich Albion4623111280
5Aston Villa4620161076
6Derby County4620141274
7Middlesbrough4620131373
8Bristol City4619131470
9Nottingham Forest4617151466
10Swansea City4618111765
11Brentford4617131664
12Sheffield Wednesday4616161464
13Hull City4617111862
14Preston North End4616131761
15Blackburn Rovers4616121860
16Stoke City4611221355
17Birmingham City4614191352
18Wigan Athletic4613132052
19QPR461492351
20Reading4610171947
21Millwall4610142244
22Rotherham United468162240
23Bolton Wanderers46883032
24Ipswich Town465162531


Waar en wanneer is de finale van de play-offs?


De finale van de Championship play-offs staat op maandag 27 mei op het programma. Het duel wordt traditiegetrouw afgewerkt in het Wembley Stadium in Londen. Het stadion biedt plaats aan 90.000 toeschouwers en de verwachting is dat Wembley goed gevuld zal zijn. De finale van vorig jaar tussen Aston Villa en Fulham trok 85.243 toeschouwers. Wembley is overigens niet altijd het strijdtoneel geweest van de finale van de play-offs. Tussen 2001 en 2006 werden de finales gespeeld in het Millennium Stadium van Cardiff City.


Wie won de play-offs vorig jaar?



In de finale van de Championship play-offs trok Fulham vorig jaar aan het langste eind tegen Aston Villa. Het enige en daarmee winnende doelpunt werd na 23 minuten spelen gemaakt door aanvoerder Tom Cairney. The Cottagers speelden de laatste twintig minuten met een man minder na een rode kaart van Denis Odoi. Fulham was in de reguliere competitie als derde geëindigd en rekende in de halve finales over twee duels af met Derby County. Kampioen Wolverhampton Wanderers en nummer twee Cardiff City promoveerden direct naar de Premier League.

 
Meer video's
 
Football League Championship
 
Leeds United
 
Aston Villa
 
Nottingham Forest
 
Tom Cairney

Meer nieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties