Zenit Sint-Petersburg vernedert enige overgebleven titelconcurrent in Rusland
Zondag, 2 mei 2021 om 20:16 • Dominic MostertLaatste update: 10:54

Zenit Sint-Petersburg heeft zich zondag voor het derde seizoen op rij gekroond tot kampioen van Rusland. De ploeg van trainer Sergey Semak won zondagavond met 6-1 van Lokomotiv Moskou, de enige overgebleven concurrent. Met nog twee wedstrijden te gaan bedraagt het gat tussen de nummers één en twee van de Premjer-Liga negen punten.

Bij een gelijkspel zou het onderling resultaat geen uitkomst bieden, na twee remises, en moest Zenit het titelfeest een week uitstellen. Het werd in de eerste helft echter duidelijk dat de grootmacht zondag al kampioen zou worden. Door een treffer van Artem Dzyuba en een dubbelslag van Sardar Azmoun, de nummers twee en één op de topscorerslijst van Rusland, leidde Zenit in de pauze al met 3-0.

Het artikel gaat verder onder de video
Uitzinnige Inter-fans vieren feest na het behalen van de Scudetto
Meer videos

In de eerste minuten na de pauze voerden Azmoun en Dzyuba de score op. Zij staan nu op respectievelijk negentien en zestien treffers in de competitie. François Kamano deed iets terug, waarna Malcom de eindstand op 6-1 bepaalde met een mooie stift van aanzienlijke afstand. Zenit kwalificeert zich via het kampioenschap voor de groepsfase van de Champions League. Het is de eerste club met drie opeenvolgende landstitels sinds de reeks van vijf kampioenschappen van Spartak Moskou tussen 1996 en 2001.

Nr.TeamMWGVP
1Zenit Sint-Petersburg29188362
2Spartak Moskou29175756
3Lokomotiv Moskou29165853
4Rubin Kazan29164952
5Sochi29157752
6CSKA Moskou29155950
7Dynamo Moskou291451047
8FC Khimki291351144
9Rostov291341243
10Akhmat Grozny291161239
11Krasnodar291151338
12Ural29713934
13Arsenal Tula29651823
14FK Ufa29571722
15Rotor Volgograd29561821
16Tambov29342213

 
Premier League
 
Zenit Sint-Petersburg

>
Premier League
Zenit Sint-Petersburg
6
1
Lokomotiv Moskou
Zondag, 2 mei 2021 om 18:00
Meer nieuws
   
13:39
13:39
Martin Garrix deelt officiële EK-track: 'Ik deed cool, maar ik riep: 'Aaaaaah!''
15
   
13:21
13:21
Ihattaren en Stengs maken deel uit van voorselectie Jong Oranje
26
   
13:01
13:01
De Boer laat Babel thuis: 'Vond het niet gepast om hem toch mee te nemen'
35
   
12:46
12:46
Timber, Gakpo, Karsdorp en El Ghazi in voorlopige selectie Oranje
288
   
12:13
12:13
Dervisoglu kan opmerkelijk seizoen belonen met deelname aan EK
40
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties