Sydney van Hooijdonk bezorgt NAC de zege met waanzinnige vrije trap
Maandag, 3 mei 2021 om 22:01 • Mart van MourikLaatste update: 22:11

NAC Breda heeft maandagavond een eenvoudige zege geboekt in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij NEC genoot de ploeg van trainer Maurice Steijn bij rust al een comfortabele voorsprong, die tot het eindsignaal vastgehouden werd: 0-2. Dankzij de overwinning heeft NAC nog altijd een minimale kans om rechtstreekse promotie naar de Eredivisie af te dwingen, al moet er dan wel een achterstand van vijf punten op nummer twee De Graafschap goedgemaakt worden.

NEC - NAC Breda 0-2
De Nijmegenaren leken goed van start te gaan, daar Rangelo Janga al na zeven minuten een tweede schot op het vijandige doel loste. De spits mocht aannemen en uithalen van binnen het strafschopgebied, maar doelman Nick Olij bracht redding op de inzet. Vervolgens was NAC aan zet. Na een overtreding op Kaj de Rooij in de zestien wees arbiter Edwin van de Graaf resoluut naar de stip. Mounir El Allouchi nam zijn verantwoordelijkheid en schoot overtuigend binnen: 0-1. Tien minuten later verdubbelde NAC de voorsprong.

Het was Sydney van Hooijdonk die net buiten de zestien mocht aanleggen voor een vrije trap, die hij op fenomenale wijze in de rechterbovenhoek krulde: 2-0. Op slag van rust konden de bezoekers het leed van NEC nog vergroten toen De Rooij van dichtbij ruimte creëerde voor het schot maar doelman Mattijs Branderhorst op fraaie wijze redding zag brengen. NEC begon vervolgens met aanvallende intenties aan het tweede bedrijf, maar NAC hield vrij eenvoudig stand. In de slotfase kregen onder meer Van Hooijdonk en invaller DJ Buffonge nog goede mogelijkheden om een derde treffer aan te tekenen. De ruststand bleef echter tot het laatste fluitsignaal op het scorebord staan.

Jong PSV - TOP Oss 0-0
De eerste helft van de Noord-Brabantse derby was voor de neutrale kijker een lust voor het oog. Beide teams creëerden de nodige kansen, maar namens TOP Oss had onder meer Mart Remans het vizier niet op scherp staan; Fredrik Oppegärd stuitte namens Jong PSV met een schot van dichtbij op doelman Bo Geens. In het tweede bedrijf zou laatstgenoemde nog van het veld gestuurd worden. Hij verloor op ongelukkige wijze de bal en maakte in een poging de bal te heroveren een overtreding, die door scheidsrechter Robin Hensgens met een directe rode kaart bestraft werd. De Eindhovense beloftenploeg kon de overtalsituatie in de resterende tien minuten echter niet meer uitbuiten.

Nr.TeamMWGVP
1SC Cambuur38295492
2Go Ahead Eagles38238777
3De Graafschap38238777
4Almere City FC38229775
5NAC Breda38227973
6FC Volendam381991066
7NEC382061266
8Roda JC Kerkrade3815121157
9Excelsior381461848
10TOP Oss381381747
11MVV Maastricht381371846
12Helmond Sport3811121545
13Telstar3810111741
14Jong PSV3810101840
15FC Eindhoven3810101840
16Jong Ajax3810101840
17Jong AZ381152238
18Jong FC Utrecht381122535
19FC Den Bosch38882232
20FC Dordrecht38832727

Voetbalzone is de officiële mediapartner van de Keuken Kampioen Divisie

Klik hier voor exclusieve interviews, talentscouts, actuele standen en het programma op onze Keuken Kampioen Divisie-pagina.

 
Keuken Kampioen Divisie
 
NAC Breda
 
NEC
 
Sydney van Hooijdonk

>
Eerste Divisie
NEC
0
2
NAC Breda
Maandag, 3 mei 2021 om 20:00
Meer nieuws
   
14:32
14:32
Danilo kan op laatste speeldag niet meer stijgen op topscorersranglijst
0
   
13:39
13:39
Martin Garrix deelt officiële EK-track: 'Ik deed cool, maar ik riep: 'Aaaaaah!''
15
   
13:21
13:21
Ihattaren en Stengs maken deel uit van voorselectie Jong Oranje
26
   
13:01
13:01
De Boer laat Babel thuis: 'Vond het niet gepast om hem toch mee te nemen'
38
   
12:46
12:46
Timber, Gakpo, Karsdorp en El Ghazi in voorlopige selectie Oranje
299
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties