Internazionale dient koploper Napoli eerste competitienederlaag toe
Zondag, 21 november 2021 om 20:00 • Laatste update: 16:32

Internazionale heeft Napoli zondagavond in het eigen Giuseppe Meazza de eerste competitienederlaag van het seizoen toegediend. De ploeg van Simone Inzaghi maakte de openingstreffer van Piotr Zielinski ongedaan via doelpunten van Hakan Calhanoglu, Ivan Perisic en Lautaro Martínez. De aansluitingstreffer van Dries Mertens, een fraaie afstandsknal tien minuten voor tijd, kwam te laat. Door de zege staat Inter derde in de Serie A met 28 punten uit 13 duels. Het gat tot koploper Napoli bedraagt nog vier punten.

Denzel Dumfries begon bij Inter op de bank, terwijl Stefan de Vrij ontbrak vanwege een bij het Nederlands elftal opgelopen blessure. De thuisploeg wist na zes minuten voor het eerste gevaar van de wedstrijd te zorgen, toen Martínez op aangeven van Marcelo Brozovic over het doel kopte. Grote mogelijkheden bleven in het vervolg van de openingsfase uit. Met een kwartier op de klok was het de ploeg van trainer Luciano Spalletti die de leiding nam. Nicolò Barella leed slordig balverlies, waarna Napoli er razendsnel uitkwam. Lorenzo Insigne gaf breed op de meegelopen Piotr Zielinski, die vanaf de rand van het strafschopgebied hard in de rechterbovenhoek binnenschoot: 0-1.

Meer: Italiaanse topwedstrijd met vier Nederlanders eindigt onbeslist

Halverwege de eerste helft kreeg de thuisploeg de uitgelezen kans om langszij te komen. Barella zag zijn doelpoging binnen het strafschopgebied op de arm van Kalidou Koulibaly belanden, waarna scheidsrechter Paolo Valeri na tussenkomst van de VAR besloot om de bal op de stip te leggen. Calhanoglu stuurde David Ospina vanaf elf meter de verkeerde kant op: 1-1. Tien minuten voor rust kreeg Napoli een goede mogelijkheid om voor de tweede keer op voorsprong te komen. Victor Osimhen schoot echter van dichtbij tegen Milan Skriniar aan. De wedstrijd werd vervolgens op slag van rust door Inter volledig omgedraaid, toen Ivan Perisic een hoekschop van Calhanoglu vanuit een lastige hoek bij de eerste paal binnenkopte: 2-1.

De beginfase van het tweede bedrijf was duidelijk voor Inter. Calhanoglu vond Martínez, die Ospina tot een knappe redding dwong. Napoli kreeg niet veel later een flinke tegenvaller te verwerken, toen Victor Osimhen hard in botsing kwam met Skriniar. De spits kon niet verder en werd vervangen door Andrea Petagna. Na een uur spelen slaagde de thuisploeg erin om de marge te vergroten. Joaquín Correa gaf uit de counter mee op Martínez, waarna de aanvaller Ospina passeerde met een lage schuiver in de lange hoek: 3-1.

Tien minuten voor tijd bracht invaller Dries Mertens de spanning in de wedstrijd terug. De Belg profiteerde van slordig balverlies van Edin Dzeko en schoot de bal vervolgens op fraaie wijze vanaf een meter of twintig achter Samir Handanovic: 3-2. Napoli slaagde er in de slotfase niet in om de ongeslagen status in de competitie te behouden. Een kopbal van Mário Rui belandde in blessuretijd via Ospina bovenop de lat, waarna ook Mertens ongelukkig was in de afronding. De aanvaller leek Napoli alsnog een punt te bezorgen, maar faalde.

Nr.TeamMWGVP
1Internazionale21155150
2AC Milan22153448
3Napoli22144446
4Atalanta21126342
5Juventus22125541
6Fiorentina21112835
7AS Roma22112935
8Lazio22105735
9Torino2194831
10Hellas Verona2286830
11Empoli2285929
12Sassuolo2277828
13Bologna21831027
14Udinese2158823
15Spezia22641222
16Sampdoria22551220
17Venezia21461118
18Cagliari22371216
19Genoa22191212
20Salernitana21321610

 
Serie A
 
Internazionale
 
Napoli
 
Stefan de Vrij
 
Dries Mertens

>
Serie A
Internazionale
3
2
Napoli
Zondag, 21 november 2021 om 18:00
Meer nieuws
   
00:15
00:15
'Het boeide me geen fuck om de bank warm te houden bij Barcelona'
14
   
23:40
23:40
Chatilla van Grinsven: 'Dit klinkt superhard voor Ihattaren, maar het is wel zo'
0
   
23:30
23:30
De dubieuze rol van Marc Overmars in 'de grote scam' van 125 miljoen dollar
0
   
23:00
23:00
Juventus pakt uit in Coppa Italia; Paulo Dybala juicht ditmaal wél
2
   
23:00
23:00
Waarom er juist veel overeenkomsten zijn tussen Ronaldo en Messi
175
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties