NAC Breda weet crisis in absolute slotfase te bezweren
Zaterdag, 27 november 2021 om 18:22 • Jeroen van PoppelLaatste update: 18:32

NAC Breda is er zaterdag voor het eerst in vier wedstrijden in geslaagd om te winnen in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van Edwin de Graaf speelde allesbehalve groots en had het erg lastig met het stugge Helmond Sport, maar won dankzij een late treffer van invaller Moise Adilehou: 1-0. NAC klimt naar de tiende plaats en heeft de play-offplekken weer in zicht; Helmond blijft zeventiende.

NAC begon sterk aan de wedstrijd en was in het eerste kwartier twee keer dicht bij de openingstreffer. Kaj de Rooij probeerde de bal vanaf de linkerzijde van het strafschopgebied in de verre hoek te draaien, maar stuitte op doelman Mike Havekotte. Thom Haye punterde daarna na een indrukwekkende slalom van dichtbij naast. Helmond nam vervolgens het initiatief over en zag een hard schot van Gaetan Bosiers op de vuisten van Nick Olij uiteenspatten.

Nog dichterbij kwamen de bezoekers toen Jossue Dolet in een snelle uitbraak werd gelanceerd. De spits schoot de bal een-op-een met Olij op de paal. Even later leek Bosiers een voorzet bij de tweede paal te kunnen intikken, maar de middenvelder raakte de bal verkeerd. Een kopbal van Robin van der Meer werd knap uit de hoek getikt door Olij, waardoor beide ploegen doelpuntloos gingen rusten.

Na rust nam NAC de wedstrijd stevig in handen en kwam Helmond onder druk te staan. De Bredanaren hadden echter grote moeite om het overwicht om te zetten in uitgespeelde kansen. Haye probeerde het met een mislukte volley van enorme afstand, omdat Havekotte ver uit zijn doel was. Over links brak Michael Maria door, maar zijn schot werd half gekraakt. De ingebrachte stormram Adilehou bood een minuut voor tijd uitkomst voor NAC door uit een hoekschop raak te koppen: 1-0. De doelpuntenmaker was als spits ingebracht en ging vervolgens weer op zijn normale positie als verdediger spelen.

Nr.TeamMWGVP
1FC Volendam23157152
2FC Emmen22143545
3Excelsior22134543
4Jong Ajax23134643
5ADO Den Haag22152541
6Roda JC Kerkrade23117540
7De Graafschap23124740
8FC Eindhoven23115738
9Jong PSV2395932
10NAC Breda2378829
11VVV-Venlo23821326
12Telstar2368926
13FC Den Bosch23821326
14Jong AZ23741225
15TOP Oss23661124
16MVV Maastricht23721423
17Jong FC Utrecht23641322
18Helmond Sport22551220
19FC Dordrecht23551320
20Almere City FC23451417

Voetbalzone is de officiële mediapartner van de Keuken Kampioen Divisie

Klik hier voor exclusieve interviews, talentscouts, actuele standen en het programma op onze Keuken Kampioen Divisie-pagina.

 
Keuken Kampioen Divisie
 
NAC Breda
 
Helmond Sport

>
Eerste Divisie
NAC Breda
1
0
Helmond Sport
Zaterdag, 27 november 2021 om 16:30
Meer nieuws
   
20:53
20:53
Julian Álvarez tekent bij Manchester City maar meldt zich pas in juli
25
   
20:44
20:44
Stanley Menzo maakt voor het eerst Surinaamse selectie bekend
0
   
20:33
20:33
Frustratie in kamp-Mbuyamba na blokkeren huurdeal door Chelsea
2
   
20:18
20:18
Barcelona met handen in het haar na weigering contractverlenging sleutelspeler
24
   
20:01
20:01
Hodgson (74) moet Watford redden na ontslag van Ranieri
3
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties