Haaland is opnieuw niet te houden en verbetert toch al ongelofelijk moyenne
Vrijdag, 14 januari 2022 om 22:19 • Jeroen van PoppelLaatste update: 23:48

Erling Braut Haaland heeft na vrijdagavond meer doelpunten dan wedstrijden achter zijn naam voor Borussia Dortmund. De goalgetter voegde bij de ruime overwinning tegen SC Freiburg (5-1) twee doelpunten toe en staat nu op 78 in 77 duels. Ook Thomas Meunier scoorde twee keer, terwijl Mahmoud Dahoud voor het slotakkoord zorgde. Nummer twee Dortmund staat nu drie punten achter op Bayern München, dat zaterdag speelt tegen 1. FC Köln.

Donyell Malen startte voor de derde keer op rij aan de rechterkant van de voorhoede, met wederom Haaland in de punt en Marco Reus op links. Mark Flekken kon bij Freiburg opnieuw het doel niet verdedigen vanwege een coronabesmetting. BVB was in de eerste helft werkelijk oppermachtig en de 3-0 tussenstand bij rust was dan ook een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen.

Meer: Trefzekere Haaland en invaller Malen kunnen blamage niet voorkomen

Na een klein kwartier opende Meunier de score door bij de eerste paal een hoekschop met het hoofd te verlengen: 1-0. De rechtsback van Dortmund herhaalde het kunstje door vijftien minuten later opnieuw uit een corner binnen te koppen: 2-0. Jude Bellingham stelde Haaland in blessuretijd in staat om de 3-0 binnen te tikken. De spits nam de bal goed mee het strafschopgebied in en plaatste die beheerst binnen.

Na rust ging het Dortmund minder makkelijk af en Ermedin Demirovic had al snel moeten scoren, maar de invaller van Freiburg faalde oog in oog met George Kobel. In de 61ste minuut maakte Demirovic alsnog de aansluitingstreffer, door alert de rebound in te tikken na een gekraakt schot van Roland Sallai. Even leek BVB te wankelen, maar Haaland maakte een eind aan die spanning. De Noor werd op het juiste moment weggestoken door Mahmoud Dahoud en wist wel raad met het buitenkansje: 4-1. De assistgever kon vijf minuten later in het strafschopgebied in alle vrijheid zelf ook afdrukken: 5-1.

Nr.TeamMWGVP
1Bayern München19151346
2Borussia Dortmund20141543
3Bayer Leverkusen20105535
41. FC union Berlin 2097434
5SC Freiburg2096533
6TSG Hoffenheim2094731
71. FC Köln2078529
8RB Leipzig1984728
9Eintracht Frankfurt2077628
10FSV Mainz 052083927
11VfL Bochum20731024
12Borussia Mönchengladbach20641022
13Hertha BSC1964922
14Arminia Bielefeld2049721
15VfL Wolfsburg19631021
16FC Augsburg2047919
17VfB Stuttgart20461018
18SpVgg Greuther Fürth 20241410

 
1. Bundesliga
 
Borussia Dortmund
 
SC Freiburg
 
Erling Braut Haaland

>
Bundesliga
Borussia Dortmund
5
1
SC Freiburg
Vrijdag, 14 januari 2022 om 20:30
Meer nieuws
   
00:09
00:09
Gasperini doet schokkende onthulling over plotselinge afwezigheid Ilicic
9
   
23:45
23:45
'Ik werd weggestuurd bij Jong De Graafschap en speel nu bij zo'n grote club'
4
   
23:09
23:09
Sensationele ommekeer in blessuretijd maakt einde aan horrorreeks Atlético
30
   
22:52
22:52
'Geschorste' Michal Sadílek helpt FC Twente aan vierde plaats
39
   
22:42
22:42
Loting kwartfinale TOTO KNVB Beker: Ajax - Vitesse mooiste affiche
52
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties