
De perikelen rondom Mohamed Ihattaren en Ajax worden vrijdagavond uiteraard ook besproken door Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen. Laatstgenoemde ziet een terugkeer van de middenvelder op de Nederlandse velden bij Ajax wel zitten. Derksen snapt dat FC Utrecht-eigenaar Frans van Seumeren teleurgesteld is, daar het er even op leek dat Ihattaren voor zijn club zou kiezen. Aan de andere kant begrijpt de analist ook dat de voormalig PSV'er liever bij Ajax in de absolute top verder gaat. Ook de situatie rondom Ajax en Steven Bergwijn, die bij Tottenham Hotspur lijkt te blijven, passeert de revue.
De houding van Tottenham ten aanzien van Bergwijn zorgt voor verbazing bij Van der Gijp. "Dat is toch ook geen beleid. Dat je opeens weer op handen gedragen wordt. Lekker opportuun is het allemaal", aldus de analist bij het zien van de doelpunten van de buitenspeler tegen Leicester. "Maar hij is wel op de brommer, hè." Ook Derksen vindt dat Bergwijn over de nodige kwaliteiten beschikt. "Bij PSV heeft hij een heel goede periode gehad, die jongen."
Genee werpt vervolgens op dat sportmarketeer Chris Woerts haast zeker weet dat Bergwijn niet tussentijds gaat vertrekken bij the Spurs. "Voor die positie hebben ze (Ajax, red.) nu ook Ihattaren natuurlijk", vult Derksen aan. "En dat vind ik een uitstekende ontwikkeling. Ik vond het heel nobel van FC Utrecht dat ze hem een kans gingen geven, maar bij Ajax is hij beter op zijn plaats. Alleen moet hij zich wel realiseren dat als het niet lukt bij Ajax, dan is zijn volgende club een amateurclub in Utrecht. Dan is het afgelopen. Maar ik denk dat de hele cultuur bij Ajax zo goed is dat ze hem er wel doortrekken."
???????????? ???????????????? ?? In een ontknoping die je niet kan verzinnen scoort de Nederlander in de allerlaatste seconde de gelijkmaker en meteen na de aftrap óók nog de winnende treffer ?? Wat een verhaal ??#ZiggoSport #PremierLeague #LEITOT pic.twitter.com/ABjplSQOTF
Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) January 19, 2022