Tottenham pijnigt Arsenal en gooit strijd om Champions League helemaal open
Donderdag, 12 mei 2022 om 22:35 • Jeroen van PoppelLaatste update: 22:39

Tottenham Hotspur heeft donderdag de North London-derby op zijn naam geschreven. Het elftal van Antonio Conte moest tegen Arsenal winnen om kans te houden op een Champions League-ticket en slaagde daar met verve in. Twee doelpunten van Harry Kane en een treffer van Heung-Min Son bepaalden de eindstand op 3-0. Arsenal speelde na een knullige rode kaart van Rob Holding een uur met tien man. The Gunners houden Tottenham op plek vier nog één punt onder zich en zullen vermoedelijk de laatste twee duels moeten winnen om de aartsrivaal op plek vijf te houden.

Holding had waarschijnlijk niet op het veld gestaan als Ben White in de warming-up fit genoeg was bevonden om te starten. Besloten werd echter om White, net terug van een blessure, op de bank te laten starten. Ook Tottenham kampte met personele problemen achterin. Cristian Romero moest op het laatste moment afhaken en werd vervangen door Davinson Sánchez. Steven Bergwijn viel pas in de slotfase in bij de thuisploeg, die verder net als Arsenal ongewijzigd bleef.

Arsenal begon sterk aan de wedstrijd, maar slaagde er niet in om dat direct te koppelen aan een grote kans. The Gunners hielpen de thuisploeg na twintig minuten compleet in de wedstrijd door een domme overtreding van Cedric, die bij een luchtduel in de rug liep bij Heung-Min Son. De penalty die volgde werd door Harry Kane kalm afgemaakt: 1-0. Holding maakte het nog veel lastiger voor Arsenal door binnen zeven minuten tijd twee keer tegen een gele kaart aan te lopen. Bij de laatste blokkeerde Holding de diepgaande Son, die echter nooit bij de lange pass van achteruit had gekund. Vlak voor rust vergrootte Kane de voorsprong voor Tottenham, door bij de tweede paal een doorgekopte corner met het hoofd af te maken: 2-0.

The Spurs maakten twee minuten na rust een eind aan alle illusies die Arsenal eventueel nog had. Kane werd in het strafschopgebied met moeite gestopt, waarna de bal voor de voeten kwam bij Son, die alert binnenschoot: 3-0. Arsenal combineerde zich via Bukayo Saka en Gabriel Martinelli naar een uitstekende kans voor eerstgenoemde, die zijn schot op een blok zag eindigen. Tottenham was echter veel sterker en creëerde nog betere mogelijkheden. De kopbal van Emerson Royal werd fraai gekeerd, terwijl Son net niet goed uit kwam om een voorzet in te tikken.

Son werd na zeventig minuten tot zijn grote frustratie naar de kant gehaald, terwijl bij Arsenal even later Gabriel noodgedwongen naar de kant moest met een blessure. Een fraaie combinatie van Arsenal leidde tot een vrije schietkans voor Martin Ödegaard, die na een lage voorzet niet genoeg in de hoek mikte.

Nr.TeamMWGVP
1Manchester City38296393
2Liverpool38288292
3Chelsea382111674
4Tottenham Hotspur382251171
5Arsenal382231369
6Manchester United3816101258
7West Ham United381681456
8Leicester City3814101452
9Brighton & Hove Albion3812151151
10Wolverhampton W.381561751
11Newcastle United3813101549
12Crystal Palace3811151248
13Brentford381371846
14Aston Villa381361945
15Southampton389131640
16Everton381162139
17Leeds United389111838
18Burnley 387141735
19Watford38652723
20Norwich City38572622

 
Premier League
 
Tottenham Hotspur
 
Arsenal

Meer nieuws
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties