
PSV kan dinsdagavond in de uitwedstrijd bij FC Emmen niet beschikken over Luuk de Jong. Dat heeft Ruud van Nistelrooij, de trainer van de Eindhovenaren, maandag gezegd op een persconferentie. Omdat ook nieuwe aanwinst Fábio Silva waarschijnlijk nog niet in actie mag komen, zal de oefenmeester voor een andere optie in de spits moeten kiezen.
Meer: Veerman en De Jong keren terug in de basis; Fábio Silva start als wissel
Het treffen met de club uit Deventer kan ook de debuutwedstrijd van Fábio Silva gaan worden. De Portugese spits zal op huurbasis naar het Philips Stadion gaan verkassen, maar de deal is nog altijd niet rond. Er wordt nog gesproken met Wolverhampton Wanderers, de broodheer van de spits, en Anderlecht. Dat is de club die nu beschikt over de diensten van Silva. Als de laatste plooien zijn gladgestreken, komt de aanvaller naar Eindhoven. De wedstrijd tegen Emmen zal waarschijnlijk wel te vroeg komen.
Dat betekent dat Van Nistelrooij dinsdagavond voor een andere oplossing in de punt van de aanval zal moeten kiezen. Met spelers als Anwar El Ghazi, Xavi Simons en Yorbe Vertessen heeft de coach uit Geffen opties, maar dat zijn allemaal spelers die op andere posities beter uit de voeten kunnen. Het binnenhalen van Silva zal de mogelijkheden van Van Nistelrooij in de spits vanaf zaterdag uitbreiden. De wedstrijd tussen Emmen en PSV op de Oude Meerdijk begint dinsdag om 18.45 uur.