
Patrick Lodewijks heeft in zijn eerste interview na zijn terugkeer als keeperstrainer van het Nederlands elftal een aantal interessante doelmannen genoemd. Zo zegt de voormalig doelman tegenover ESPN dat Bart Verbruggen van Anderlecht en Kjell Scherpen van Vitesse in beeld zijn en zich goed ontwikkelen.
Op de vraag of er veel nieuwe namen in de selectie verwacht mogen worden, reageert Lodewijks met twee voorbeelden. "Je weet het natuurlijk nooit. Bij Anderlecht speelt nu bijvoorbeeld Bart Verbruggen, een jonge keeper die de kans krijgt. Dat is heel mooi. Kjell Scherpen speelt iedere week bij Vitesse, dat is ook goed. Ja, ze maken ook fouten, maar dat mag ook. Het liefst zo min mogelijk, maar ze leren ervan. We maken allemaal fouten, van mezelf weet ik er ook nog wel een paar, haha!"
Uiteindelijk moet er in maart, wanneer het Nederlands elftal EK-kwalificatiewedstrijden gaat spelen, een eerste keeper zijn. "Nu staat er nog niets vast", zegt Lodewijks. "Ik ben een aantal maanden uit de voetballerij gestapt, maar heb het WK wel gevolgd en de kwalificatiewedstrijden ook bekeken. Natuurlijk volg je de Nederlandse topwedstrijden en de buitenlandse topduels ook, maar nu ga ik wel op een heel andere manier kijken. Ik heb nu een manier van spelen in het achterhoofd. We zoeken een keeper bij de manier van spelen van Ronald Koeman."