Luuk de Jong en co nemen definitief hervatting LaLiga voor hun rekening
Vrijdag, 29 mei 2020 om 16:35

De Spaanse regering kwam afgelopen weekend al met groen licht voor een hervatting van LaLiga en vrijdagmiddag is ook duidelijk geworden wanneer de bal precies weer zal gaan rollen in het Zuid-Europese land. De CSD (de nationale sportraad van de Spaanse overheid) laat namelijk weten dat de stadsderby tussen Sevilla en Real Betis op donderdag 11 juni de eerste wedstrijd zal zijn sinds het voetbal werd stilgelegd vanwege de coronacrisis.

In de Spaanse media werd in de afgelopen weken al druk gespeculeerd dat het voetbal met de derby van Sevilla weer hervat zou worden en nu is er dus de bevestiging dat Luuk de Jong en consorten de eersten zullen zijn die weer het veld op mogen. Het is de bedoeling dat het seizoen, mits de ontwikkelingen rondom de coronacrisis dat toelaten, op 19 juli wordt afgerond.

Meer: Luuk de Jong kan mede dankzij Martin Ödegaard champagne ontkurken | Sevilla neemt met aanvaller op doel voorschot op CL-deelname

Voor die tijd zullen er nog elf speelronden moeten worden gespeeld. De precieze aanvangstijden van de nog te spelen wedstrijden worden binnenkort door LaLiga bekendgemaakt. In de nog af te werken speelronden zal in ieder geval duidelijk worden hoe de strijd om de landstitel zich gaat ontvouwen: Barcelona gaat momenteel met een voorsprong van twee punten op Real Madrid aan kop in LaLiga.

Na de afronding van het reguliere seizoen zullen de Spaanse deelnemers aan de Champions League en de Europa League overigens waarschijnlijk ook nog in actie moeten komen. Of de Copa del Rey eveneens afgerond zal worden aankomende zomer is nog niet bekend. LaLiga-baas Javier Tebas liet eerder op de vrijdag in gesprek met Marca al weten dat het nieuwe seizoen op 12 september van start zal gaan.

Nr.TeamMWGVP
1Real Madrid36258383
2Barcelona36247579
3Atlético Madrid361715466
4Sevilla361812666
5Villarreal361761357
6Getafe3614121054
7Real Sociedad361661454
8Athletic Club3613121151
9Valencia3613111250
10Granada 361481450
11Osasuna3612121248
12Levante361271743
13Real Betis3610111541
14Real Valladolid368151339
15Eibar361091739
16Celta de Vigo367151436
17Alavés36991836
18Leganés367111832
19Real Mallorca36952232
20Espanyol36592224

Frenkie de Jong weer in training: 'Geniet vooral van de rondo's'
 
Meer video's
 
LaLiga
 
Sevilla
 
Real Betis
 
Luuk de Jong

Meer nieuws
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties