De elf van Koeman die plotseling met Cillessen te maken krijgen
Zondag, 2 mei 2021 om 19:57 • Daniel Cabot KerkdijkLaatste update: 20:41

Ronald Koeman laat Sergiño Dest, Clément Lenglet en Pedri terugkeren in de basiself van Barcelona. Het drietal verschijnt zondagavond om 21.00 uur aan het startsignaal van de uitwedstrijd in en tegen Valencia. Koeman, die door een schorsing op de tribune moet plaatsnemen en derhalve wordt vervangen door Alfred Schreuder, geeft daarnaast de voorkeur aan Ronald Araújo boven Óscar Mingueza. Barcelona, 71 punten, moet winnen om in het spoor van titelverdediger Real Madrid, 74 punten, en koploper Atlético Madrid, 76 punten, te blijven.

Het doel van Barcelona wordt verdedigd door Marc-André ter Stegen, die al sinds 5 april niet meer zijn doel schoonhoudt in LaLiga. Na de 1-0 zege op Real Valladolid volgden tegentreffers tegen Real Madrid (2-1 verlies), Getafe (5-2 winst), Villarreal (1-2 winst) en Granada (1-2 verlies). De driemansdefensie wordt gevormd door Araújo, Gerard Piqué en Clément Lenglet. Laatstgenoemde krijgt de voorkeur boven Samuel Umtiti, die tegen Granada een verrassende basisplaats had, terwijl Araújo ten koste van Óscar Mingueza zijn eerste basisplek sinds de topper tegen Real Madrid heeft.

Het artikel gaat verder onder de video
Koeman na rode kaart en duur puntverlies: 'Ik was respectvol
Meer videos

De zijkanten komen zowel offensief als defensief voor rekening van Dest en Jordi Alba. Op het middenveld is plaats voor Sergio Busquets, die wedstrijd nummer 625 voor Barcelona speelt, Frenkie de Jong en Pedri. Laatstgenoemde startte afgelopen donderdag evenmin tegen Granada, daar Ilaix Moriba de voorkeur kreeg. De voorhoede in het 3-5-2-systeem wordt gevormd door aanvoerder en Pichichi Lionel Messi en Antoine Griezmann. Messi, De Jong, Griezmann en Mingueza staan op scherp.

Schreuder heeft Ousmane Dembélé en Trincao op de bank tot zijn beschikking om, indien nodig, de wedstrijd open te breken. Martin Braithwaite is nog altijd uit de roulatie door een enkelblessure. Ook Moriba, die in elk van de laatste twaalf wedstrijden speeltijd kreeg, is een voor de hand liggende optie in een wedstrijd waarin Barcelona hoogstwaarschijnlijk balbezit zal hebben en Valencia flink druk zal zetten en op de counter zal spelen. De enige verandering in de wedstrijdselectie ten opzichte van afgelopen donderdag is de entree van Matheus Fernandes in de plaats van Konrad de la Fuente, die vandaag voor Barcelona B speelde. Fernandes deed dit seizoen slechts zeventien minuten mee: een invalbeurt tegen Dynamo Kiev.

50 partidos oficiales
Het is voor Koeman wedstrijd nummer vijftig als hoofdtrainer van Barcelona, ook al mag hij door een schorsing niet op de bank plaatsnemen tegen zijn ex-werkgever. Na 49 duels in alle competities staat de teller op 32 overwinningen, 7 gelijke spelen en 10 nederlagen, met een doelsaldo van 114-51. Bij winst in Mestalla heeft Barcelona in LaLiga voorlopig zowel thuis als uit evenredig veel punten behaald: 37 in het Camp Nou en 37 buitenshuis. Het team van Koeman kwam tot dusver tot elf zeges, een remise en vier nederlagen in zestien uitduels, met een doelsaldo van 34-13.

Jasper Cillessen
Bij de thuisploeg maakt Jasper Cillessen zijn rentree onder de lat, tegen zijn ex-werkgever. De doelman maakte in februari zijn eerste minuten van dit seizoen na een slepende spierblessure. Begin april ging het echter weer mis en stond hij met een knieblessure aan de kant. Trainer Javi Gracia kiest ervoor om, in een ogenschijnlijk 5-3-2-systeem, niet Jaume Domènech maar Cillessen tussen de palen te zetten.

Opstelling Valencia: Cillessen; Thierry Correia, Gabriel Paulista, Guillamón, Lato, Gayá; Racic, Wass, Carlos Soler; Guedes en Maxi Gómez.

Opstelling Barcelona: Ter Stegen; Araújo, Piqué, Lenglet; Dest, De Jong, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Messi en Griezmann.

Nr.TeamMWGVP
1Atlético Madrid36248480
2Real Madrid36239478
3Barcelona36237676
4Sevilla36235874
5Real Sociedad3615111056
6Real Betis3615101155
7Villarreal361413955
8Celta de Vigo3613111250
9Athletic Club3611131246
10Granada 361361745
11Osasuna3611111444
12Cádiz3611101543
13Levante369131440
14Valencia369121539
15Alavés368111735
16Getafe368101834
17Huesca367121733
18Real Valladolid365161531
19Elche366121830
20Eibar366121830

 
LaLiga
 
Barcelona
 
Valencia

>
La Liga
Valencia
2
3
Barcelona
Zondag, 2 mei 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
15:02
15:02
Kluivert neemt roer over van Hiddink in cruciale fase voor Curaçao
4
   
14:32
14:32
Danilo kan op laatste speeldag niet meer stijgen op topscorersranglijst
11
   
14:21
14:21
'Pérez denkt aan leven na Zidane en identificeert droomkandidaat'
18
   
13:39
13:39
Martin Garrix deelt officiële EK-track: 'Ik deed cool, maar ik riep: 'Aaaaaah!''
20
   
13:21
13:21
Ihattaren en Stengs maken deel uit van voorselectie Jong Oranje
30
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties