Opleving Joey Veerman bezorgt Heracles derde nederlaag in week tijd
Zaterdag, 4 december 2021 om 22:57 • Laatste update: 23:21

SC Heerenveen is zaterdagavond op bezoek bij Heracles Almelo voor de vierde wedstrijd op rij ongeslagen gebleven in de Eredivisie. De ploeg van trainer Johnny Jansen had aan een opleving van Joey Veerman voldoende om de drie punten veilig te stellen: 0-1. De middenvelder klopte Janis Blaswich van ruim twintig meter met een afgemeten trap in de rechterhoek. Door de zege klimt Heerenveen liefst drie plekken en meldt het zich met plek acht in het linkerrijtje. Heracles, dat voorafgaand aan het duel met Heerenveen vijf thuisduels op rij ongeslagen was, blijft ploeteren en moet genoegen nemen met de veertiende plek.

Heracles kreeg midweeks een gigantische tik te verwerken met de blessure van Ismail Azzaoui. De aanvaller viel tegen Feyenoord uit met een knieblessure en moet de rest van het seizoen missen. Heracles levert daarmee wederom in op creativiteit, nadat eerder Rai Vloet al uitviel door zijn betrokkenheid bij een dodelijk ongeval. Het duel op Erve Asito kende een levendige beginfase met kansen over en weer. Rami Kaib verzuimde de bezoekers op voorsprong te schieten, terwijl een schot van Nikolai Laursen kon worden gepakt door Xavier Mous. Heracles had in de eerste helft een licht overwicht, maar moest toezien hoe de betere kansen voor de Friezen waren.

Het artikel gaat verder onder de video
Meer videos

De grootste waren voor Henk Veerman. Eerst schoot de spits in het zijnet op aangeven van Anthony Musaba, waarna hij op slag van rust in kansrijke positie vergat het hoofd koel te houden en rakelings over de kruising mikte. Ook na rust golfde het spel op en neer. Blaswich had een goede redding in huis op een schot van Musaba en ook Marco Rente weerhield de aanvaller van Heerenveen van scoren met een voortreffelijke sliding. Aan de overkant was Laursen het dichtst bij de gelijkmaker. De buitenspeler trok vanaf de rechterkant van het veld naar binnen en zocht de verre hoek, maar zag zijn poging via de onderkant van de lat terug het veld in stuiteren.

In de slotfase ging Heracles nadrukkelijk op jacht naar de gelijkmaker, waardoor meer ruimte ontstond voor de ploeg van Jansen. Het leidde tien minuten voor tijd tot de enige treffer van de wedstrijd. Joey Veerman pikte de bal op bij Siem de Jong en haalde doeltreffend uit met een schot in de rechterhoek. Het betekende de derde treffer van het seizoen voor de middenvelder. Even daarvoor schoot Noah Fadiga in de handen bij Mous en eindigde een schot van Delano Burgzorg rakelings naast. Voor Heracles betekende het pas de derde nederlaag van het seizoen in eigen huis, nadat eerder werd verloren van PSV en NEC.

Nr.TeamMWGVP
1Ajax34265383
2PSV34263581
3Feyenoord34225771
4FC Twente34208668
5AZ34187961
6Vitesse341561351
7FC Utrecht3412111147
8sc Heerenveen341181541
9SC Cambuur341161739
10RKC Waalwijk349111438
11NEC341081638
12FC Groningen34991636
13Go Ahead Eagles341061836
14Sparta Rotterdam348111535
15Fortuna Sittard341051935
16Heracles Almelo34971834
17Willem II34961933
18PEC Zwolle34762127

 
Eredivisie
 
Heracles Almelo
 
sc Heerenveen
 
Siem de Jong
 
Henk Veerman

>
Eredivisie
Heracles Almelo
0
1
sc Heerenveen
Zaterdag, 4 december 2021 om 21:00
Meer nieuws
   
09:29
09:29
PSV doet verrassing van het seizoen nieuw contractvoorstel
0
   
08:43
08:43
Potindeling Champions League nu al veel gunstiger dan vorig jaar voor Ajax
37
   
08:12
08:12
Bodyguard Ten Hag krijgt het aan de stok met journalist: 'Don't push me!'
42
   
07:29
07:29
Valentijn Driessen ziet parallel tussen Kylian Mbappé en Steven Berghuis
26
   
07:11
07:11
Stefano Pioli bij festiviteiten AC Milan bestolen van kampioensmedaille
12
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties