Kasper Dolberg zet OGC Nice op het juiste spoor; drie Nederlanders doen mee
Vrijdag, 14 januari 2022 om 22:52 • Dominic MostertLaatste update: 22:57

OGC Nice heeft vrijdagavond geen steek laten vallen in de strijd om de bovenste plaatsen in de Ligue 1. De nummer twee van Frankrijk won met 2-1 van Nantes, dat negende staat. Door de zege heeft Nice drie punten meer dan de nummer drie Olympique Marseille, die nog wel twee duels tegoed heeft. Koploper Paris Saint-Germain heeft acht punten meer dan Nice en een wedstrijd minder gespeeld. Justin Kluivert en Pablo Rosario hadden een basisplaats bij Nice, terwijl Calvin Stengs een kwartier voor tijd inviel.

Hoewel Nantes een reeks van vier wedstrijden zonder nederlaag verdedigde, kwam La Maison Jaune na twintig minuten op achterstand. Dante kopte de bal tegen de uitgestoken arm van Abdoulaye Sylla, waardoor scheidsrechter Ruddy Buquet naar de strafschopstip wees. Vanaf elf meter schoot Kasper Dolberg snoeihard raak door het midden. In de slotminuut van de eerste helft kwam Nantes langszij: Andrei Girotto schoot een vrije trap vanaf een dikke 25 meter laag onder de muur; doelman Walter Benítez kreeg zijn hand tegen de bal, maar dat was niet voldoende om de 1-1 te voorkomen.

In de openingsfase van de tweede helft was Kluivert een bron van dreiging, al liet zijn controle over de bal enkele keren te wensen over. Nice wist desondanks op 2-1 te komen: tien minuten na de rust begon Khéphren Thuram vanaf zijn eigen helft aan een sprint en reikte hij tot ver op de vijandelijke helft. Thuram ging vervolgens een één-twee aan met Amine Gouiri en had in het strafschopgebied de ruimte om de rechterhoek uit te zoeken. Invaller Andy Delort liet een goede kans op de 3-1 liggen, waarna Nantes een stuk gevaarlijker werd. Het laatste balcontact van de wedstrijd, een kopbal van Yannis M'Bemba, leverde net geen gelijkmaker op.

Nr.TeamMWGVP
1Paris Saint-Germain21155150
2Olympique Marseille21117340
3OGC Nice21124539
4Strasbourg21105635
5Stade Rennes21104734
6AS Monaco2196633
7RC Lens2296733
8Lille OSC2288632
9Montpellier2194831
10Olympique Lyon2188531
11Nantes2185829
12Stade Brest2277828
13Angers2068626
14Reims2159724
15Troyes AC21551120
16Metz21471019
17Clermont21461118
18Lorient21381017
19Girondins de Bordeaux21381017
20Saint-Étienne21261312

 
Ligue 1
 
OGC Nice
 
Nantes

>
Ligue 1
OGC Nice
2
1
Nantes
Vrijdag, 14 januari 2022 om 21:00
Meer nieuws
   
00:09
00:09
Gasperini doet schokkende onthulling over plotselinge afwezigheid Ilicic
9
   
23:45
23:45
'Ik werd weggestuurd bij Jong De Graafschap en speel nu bij zo'n grote club'
4
   
23:09
23:09
Sensationele ommekeer in blessuretijd maakt einde aan horrorreeks Atlético
30
   
22:52
22:52
'Geschorste' Michal Sadílek helpt FC Twente aan vierde plaats
39
   
22:42
22:42
Loting kwartfinale TOTO KNVB Beker: Ajax - Vitesse mooiste affiche
52
Meer sportnieuws
Het is niet (meer) mogelijk om te reageren op dit document.
Reacties